pl
PL | EN
Kadr z filmu Silent Twins
© Silent Twins, The Silent Twins, reż. Agnieszka Smoczyńska, Courtesy of Jakub Kijowski/Focus Features
03/08/2023

Czwartek na BNP Paribas Dwa Brzegi

Szósty dzień 17. BNP Paribas Dwa Brzegi zapowiada się gorąco. Dziś spotkanie z aktorką Dorotą Pomykałą, Filmoterapia z Sensem oraz Lekcja Kina z Agnieszką Smoczyńską.

Czwartek zaczynamy od pokazu „Sokoła maltańskiego” (09:30, Kino We Love Cinema). Gorąco zachęcamy do wybrania się na pokaz nagrodzonego w Cannes filmu „Cztery córki” (13:45). W Kinie We Love Cinema o 18:30 „Reality”, a o 20:15 w ramach pokazów specjalnych „Fitzcarraldo” w reżyserii Wernera Herzoga. W Małym Kinie polecamy „Pętlę” Wojciecha Jerzego Hasa (10:00), następnie o 12:00 „Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów” oraz „Czarne serca” (15:45), „Minnie i Moskowitz” Johna Cassavetesa (18:15) i „Play. Zabawa” (20:30).

Nie możecie przegapić spotkania z Dorotą Pomykałą po wczorajszym seansie „Kobiety na dachu” (12:00, Sala Złota). Popołudnie spędzimy z Filmoterapią z Sensem po filmie „Siostrzeństwo świętej sauny” (start filmu o 11:45, spotkanie o 13:30, Sala Złota) z udziałem Joanny Olekszyk, Martyny Harland, Katarzyny Miller i Grażyny Torbickiej. Wyjątkowo zapowiada się Lekcja Kina z Agnieszką Smoczyńską (start filmu „Silent Twins” o 16:00, spotkanie o 18:15, Sala Złota).

O 21:00 na seansach pod gwiazdami, czyli w Kinie na Zamku pokaz „Nie ma nas w domu” Kena Loacha, a w Kinie Perła na Małym Rynku „Green Book”.

W ramach wydarzeń pozafilmowych o 11:00 zapraszamy do Muzeum Nadwiślańskiego na kuratorskie oprowadzanie po wystawie prac profesora Antoniego Starowieyskiego „Horyzont zewnętrzny – horyzont wewnętrzny”. W Dzwonnicy Kultury o 16:30 odbędzie się spotkanie z autorką książki „Czarna torebka”, Agatą Tuszyńską, a w Domu Kuncewiczów o 16:00 monodram Hanki Bondarenko „Moje ciało jest moje od wczoraj”.

Koniecznie wybierzcie się też na koncerty. O 18:00 w klubie festiwalowym artROOM wystąpi Wojciech Bochra, wokalista, półfinalista IX edycji MBTM, a o 18:30 na kazimierskim Rynku zagra Sviatyj, czyli połączenie folkloru, bluesa, cienia starych cerkwi i rytuałów voodoo. Z kolei o 19:30 w Trzecim Księżycu na Małym Rynku możecie liczyć na koncert duetu ekscentrycznego Bielas i Mechu.

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:
— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;
— Kino We Love Cinema — ul. Kwaskowa Góra 1;
— Sala Złota — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];
— Kino na Zamku
— Kino Perła — Mały Rynek [projekcje niebiletowane].

Program 17. BNP Paribas Dwa Brzegi — POBIERZ

BNP Paribas Dwa Brzegi — 17. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.