Jeśli zastanawiacie się, jak i gdzie spędzić festiwalowy poniedziałek, oprócz filmów polecamy spotkania z artystami i twórczyniami m.in. Arturem Paczesnym, Mają Kleszcz, Jackiem Bromskim, debatę o zdrowiu psychicznym młodych ludzi (po filmie „Nic nie czuję”) oraz dyskusję o książkach „Warszawskie mieszkania” i „Wiktoria. Transpłciowość to nie wszystko”.
Dzień zaczynamy od projekcji filmu „Posłaniec” w reżyserii Josepha Loseya, bohatera retrospektywy reżyserskiej (Kino We Love Cinema, 10:00). Później „Strefa krytyczna” Ali Ahmadzadeh (12:30, Kino We Love Cinema) — film został nagrodzony Złotym Lampartem dla najlepszego filmu na MFF w Locarno. Trzeci blok z Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych w Małym Kinie już o 14:00. Warto wybrać się też na „U Pana Boga w Królowym Moście” Jacka Bromskiego (Kino We Love Cinema, 14:45). O 18:15 w Małym Kinie — Munk dla dorosłych, czyli trzy krótkometrażowe filmy: „Noamia”, „Users” i „Między nami”. Wieczorem w Kinie We Love Cinema pokaz filmów: „Another End” (17:30) i „Marcello Mio” (20:15), a w Małym Kinie „Zucchero — Sugar Fornaciari” (polska premiera) w reżyserii Valentiny Zanelli i Giangiacomo De Stefano. Zobaczymy w nim ekskluzywne materiały filmowe z prywatnych archiwów artysty, światowych tras koncertowych oraz zwierzenia przyjaciół, takich jak Bono, Sting, Andrea Bocelli, Francesco Guccini i wielu innych.
Poniedziałek obfituje w spotkania z twórcami, którzy przyjechali do Kazimierza Dolnego. O 11:00 w Sali Złotej spotkanie z Arturem Paczesnym, aktorem z filmu „Tyle co nic”. Po pokazie specjalnym filmu „Nic nie czuję” (start filmu 12:00, Małe Kino) debata z udziałem autorów filmu (13:30, Sala Złota), a o 15:00 rozmowa z Mają Kleszcz. O 15:45 spotkanie z autorami filmów krótkometrażowych (Sala Złota). Dziś zapraszamy również na spotkanie z Jackiem Bromskim, reżyserem „U Pana w Boga w Królowym Moście” (17:00, Sala Złota). Z kolei o 18:00 spotkanie wokół książki „Warszawskie mieszkania” Piotra Korduba i Jarosława Trybusia (Sala Złota). W Dzwonnicy Kultury o 15:00 spotkanie z Piotrem Jaconiem, autorem książki „Wiktoria. Transpłciowość to nie wszystko”.
Wieczorem na Zamku koncert Mai Kleszcz — B.L.UES (19:00). W ramach kina plenerowego zaprezentujemy „Pamięć” (Kino na Zamku, 21:15) oraz „Jutro będzie lepiej” (Kino Perła na Małym Rynku, 21:00).
Zapraszamy też do Klubu Festiwalowego, który w tym roku ma swoją siedzibę w Trzecim Księżycu na Małym Rynku.
Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie „Głos Dwubrzeża”, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.
BNP Paribas Dwa Brzegi — 18. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia 2024 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Film”. Współfinansowane ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Stowarzyszenie Dwa Brzegi
ul. Lubelska 12
24-120 Kazimierz Dolny
NIP 7162714319
KRS 0000268151
Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:
Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).
Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.
(do wyczerpania miejsc)
w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.
Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.
Liczba miejsc ograniczona.