Artysta pisze w bardowski sposób o sprawach społecznych i o zależnościach między przyrodą a cywilizacją. O prawdzie, miłości, trudnych wyborach, emocjach, o poszukiwaniu duchowości współczesnego, urzeczowionego człowieka. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale jednak frapujące i zapadające w pamięć. Nie dają się łatwo zaszufladkować, można w nich znaleźć elementy jazzu, folku, bossa novy, rocka i ballady. Marek Andrzejewski promuje aktualnie podczas koncertów najnowszy album „Wariactwo”, na który składają się autorskie piosenki z dojrzałymi i odważnymi tekstami. Wyłania się z nich mocne przesłanie o poszukiwaniu tego, co w życiu jest najważniejsze. Muzycznie płyta jest starannie zaaranżowana, mieni się bogatą paletą brzmień: od rozbuchanych, dynamicznych, efektownych rockowych utworów, po nastrojowe, skupiające uwagę ballady. Jest to muzyczna uczta — pod względem muzycznym i poetyckim. Koncerty są dla artysty prawdziwą wartością, ma znakomity kontakt z publicznością, emanuje żywiołowością, pozytywną energią i poczuciem humoru.
WSTĘP WOLNY
Marek Andrzejewski — Autor, kompozytor, wokalista z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Laureat głównych nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskim Festiwalu Recitali w Siedlcach, Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie i wielu innych. W latach 90. współpracował z folkowym zespołem Orkiestra św. Mikołaja i Teatrem Gardzienice. Jako wokalista i kompozytor brał udział w przedstawieniu „Album rodzinny” teatru Grupa Chwilowa. Publikował teksty w „Akcencie” i piśmie „Piosenka”. Utwór „Jak listy” z debiutanckiej płyty „Trolejbusowy batyskaf” funkcjonuje jako leitmotiv Krainy Łagodności — nurtu piosenki literackiej i poetyckiej. Dotarł do szerokiego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album do dziś stanowi kanon polskiej piosenki autorskiej. Artysta ma w swoim dorobku sześć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018), „Wariactwo” (2021) oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów.
Rynek, Kazimierz Dolny
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Stowarzyszenie Dwa Brzegi
ul. Lubelska 12
24-120 Kazimierz Dolny
NIP 7162714319
KRS 0000268151
Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:
Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).
Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.
(do wyczerpania miejsc)
w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.
Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.
Liczba miejsc ograniczona.