Przedsprzedaż oficjalnych gadżetów dobiega końca. Zostało tylko: [X] godzin. Zamów teraz z odbiorem w biurze festiwalowym.
Chcesz wiedzieć, co dzieje się na festiwalu? Zapisz się do naszego newslettera.
BNP Paribas Dwa Brzegi, grafika

Nasza rewolucja (fragmenty) | Nasze rewolucje

03/08/2026
15:15
Małe Kino

Nasza rewolucja

reż|dir Piotr Domalewski | PL, FR | 2026

prod|pro Robert Kijak scen|wr Maciej Pisuk zdj|ph Michał Sobociński mon|ed Agnieszka Glińska ob|cast Arkadiusz Jakubik, Magdalena Popławska, Jacek Koman, Jakub Jakubik, Andrzej Andrzejewski, Agnieszka Przepiórska, Anna Ilczuk dys|dis Next Film

OPIS

Historia miłosna zapisana na kartach historii — zarówno tej polskiej, z czasów opozycji wobec opresyjnego systemu komunistycznego, jak i tej w wymiarze ludzkim, między dwojgiem ludzi. Zakochani w sobie bez pamięci Gaja i Jacek Kuroniowie tworzą wspólnie dom i rodzinę, ale też, jako aktywni działacze opozycyjni, zamieniają swoje mieszkanie w „kwaterę główną” – ryzykując wszystkim, co posiadają. Czy wielka idea i bezgraniczna miłość są silniejsze niż strach, represje i polityczna przemoc?

 


 

Filmy „KOR” i „Nasza rewolucja” (fragmenty) prezentujemy w ramach jednego pokazu. Na pokaz obowiązuje jeden bilet.

Komitet Obrony Robotników, pierwsza opozycyjna wobec komunistycznych władz organizacja, powstała 50 lat temu. Z tej okazji Andrzej Wolski opowie o dokumencie, w którym pojawiają się postaci dla KOR-u kluczowe, jak Jacek Kuroń, Seweryn Blumsztajn, Jan Józef Lipski. Jacek Kuroń i jego żona Gajka stali się inspiracją do powstania filmu fabularnego w reżyserii Piotra Domalewskiego „Nasza rewolucja”. Gajka i Jacek tworzyli niezwykły związek dwojga ludzi pełnych pasji i odwagi w działaniu, których połączyły wspólne idee oraz szaleńcza miłość.

Podczas seansu pokażemy przedpremierowo obszerne fragmenty tego filmu, a gość Arkadiusz Jakubik opowie o pracy nad rolą Jacka Kuronia. Gośćmi będą także Piotr Domalewski — reżyser oraz Robert Kijak — producent.

REŻYSER

Piotr Domalewski (1983) – polski reżyser filmowy, scenarzysta, aktor i wokalista. Początkowo rozwijał karierę aktorską, a po ukończeniu studiów reżyserskich zdobył uznanie krótkimi metrażami. Przełomem w jego karierze była pełnometrażowa fabuła „Cicha noc” (2017), za którą otrzymał Złote Lwy w Gdyni. Domalewski dzieli czas pomiędzy film i produkcje telewizyjne. Jego twórczość obejmuje zarówno realizacje współczesne, jak i historyczne, często koncentrując się na relacjach społecznych i międzyludzkich.

FILMOGRAFIA

2026 Nasza rewolucja
2025 Ministranci
2021 Hiacynt|Operation Hyacinth
2017 Cicha noc|Silent Night

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 15:00-19:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.