Kameralno-plenerowe spotkanie stanowić ma swoistą kontynuację tematycznych spacerów krajobrazowych, które autor od kilku lat uskutecznia podczas kolejnych edycji Festiwalu BNP Paribes Dwa Brzegi.
W bieżącym roku, ogłoszonym przez Sejm RP Rokiem Marka Hłaski (w 90. rocznicę urodzin pisarza), zaprezentowane zostaną zdarzenia, które działy się zarówno na planie realizacji filmu „Ósmy dzień tygodnia” (reż. Aleksander Ford), jak i poza planem — w „kazimierskim trójkącie: Agnieszka – Marek – Sonja”. Wypadki te, zdaniem autora, miały nie tylko konsekwencje w życiu wielkich „z tamtych lat”: poetki, pisarza i aktorki, ale ich owocem jest wielki przebój, który wszyscy znamy i nucimy.
Wykład połączony z krótkim (ok. 20-30 minut) spacerem śladami Agnieszki Osieckiej i Marka Hłaski (SARP, teren dawnej Restauracji Esterka — pierwotnie Berens, „Róg nieszczęść” — miejsce z ulubionego przez Osiecką opowiadania Hłaski).
dr Andrzej Pawłowski — Regionalista, geograf, nauczyciel akademicki (prof. Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie), przewodnik turystyczny, autor „dwubrzeżnych” przewodników po Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą (Małopolski Przełom Wisły) oraz Kazimierskim Parku Krajobrazowym, laureat popularnego w ubiegłym stuleciu teleturnieju „Wielka Gra” z tematu: „Kazimierz Dolny — dzieje miasta, zabytki i ludzie”, odkrywca Góry i inspirator odtworzenia trzech krzyży nad Parchatką. Adiunkt Muzeum Badań Polarnych w Puławach.
WYDARZENIE
KOKPiT | Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki
ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny
30/07/2024
10:00
Wydarzenie organizowane przez Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.
Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.
Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:
Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).
Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.
(do wyczerpania miejsc)
w godzinach: 09:00-14:00 i 16:00-20:00.
Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.