Kilka osób nad rzeką, widziane z daleka
© Bartosz Zaczkiewicz

Skansen Molina da Venti — Bartosz Zaczkiewicz — wystawa

27/07-4/08/2024
11:00-20:00
Wiatrak Kozłowy

OPIS

Wystawa jest poświęcona niezwykłemu miejscu jakim jest „Skansen Molina da Venti”, usytuowany w sąsiedztwie Kazimierza Dolnego na malowniczej skarpie w Mięćmierzu. Skansen znajduje się w sercu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, na terenie punktu widokowego na przełom Wisły, skąd rozciąga się panorama na przeciwległy brzeg rzeki, gdzie u szczytu wzniesień Janowca stoi renesansowy zamek. Niemalże u zbocza tej skarpy znajduje się liczący ponad 100 lat Wiatrak Kozłowy, wpisany do rejestru zabytków (pod numerem A/925) jako dobro kultury polskiej. Wiatrak został tam przeniesiony 1975 rroku. Autorami tego przedsięwzięcia są Maria i Ryszard Dziadoszowie.

Ekspozycja wspomnianych fotografii została rozpoczęta podczas Festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi 2023 wernisażem dwudziestu fotografii średnioformatowych o wymiarach 100 cm x 70 cm oprawionych w ręcznie wykonane ramy z drewna sosnowego. Ujęcia skansenu jak i obiektu stanowiącego w nim główną atrakcję są wykonane w orientacji horyzontalnej i wertykalnej co stanowi ciekawą różnorodność dla odbiorcy podczas wizualnej podróży wśród uwiecznionych kadrów. Wystawę można było podziwiać następnie w domach i centrach kultury na terenie Lubelszczyzny.

WSTĘP WOLNY

 

Wiatrak
© Bartosz Zaczkiewicz

ARTYSTA

Bartosz Zaczkiewicz — Łódzki fotograf zgłębiający od kilku dekad wiedzę, doświadczenie i praktykę fotograficzną, której oddany jest jako pasjonat postrzegania świata w niecodziennych perspektywach. Fotograficzną podróż rozpoczął w Łodzi, jako student oraz uczestnik licznych warsztatów fotograficznych organizowanych w kraju j i zagranicą.

WYSTAWA

Wiatrak Kozłowy

Mięćmierz 10, skarpa nad Wisłą

27/07-4/08/2024
11:00-20:00

Logotyp - Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

 

Wydarzenie organizowane przez Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.