pl
PL | EN

Foto © Jonas Bresnan

GRAŻYNA TORBICKA — Dyrektorka Artystyczna

Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, w stopniu magistra sztuki. Dziennikarka, krytyk filmowy. Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Autorka koncepcji programowej Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym – Janowcu nad Wisłą. Dyrektor Artystyczna tego festiwalu od 2007 roku.

Jurorka na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Berlinie, Cannes, Bari. Moderatorka konferencji prasowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie w 1998 prowadziła ceremonię rozdania nagród Złotych Lwów Weneckich. Przez wiele lat współorganizatorka i gospodyni wieczorów filmowych Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Taorminie na Sycylii.

Od 1987 do 2016 roku związana z Programem 2 TVP. Autorka licznych programów telewizyjnych i reportaży o tematyce filmowej. W latach 1996-2016 autorka magazynu filmowego „Kocham Kino” na antenie TVP2. Program poświęcony był sztuce filmowej, zajmował się promocją i edukacją w dziedzinie kina autorskiego i artystycznego. Gośćmi programu były największe osobowości polskiego i światowego kina. Jako autorka programu „Kocham Kino” otrzymała w 2009 roku nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Jest laureatką wielu nagród. Osiem razy otrzymała nagrodę Akademii Telewizyjnej Wiktora, w tym Wiktora publiczności oraz Super Wiktora i Złotą Telekamerę za całokształt pracy. Za działalność w dziedzinie kultury otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal Gloria Artis Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w roku 2008 medal Stella Della Solidarieta Italiana przyznany przez Prezydenta Republiki Włoch za zasługi w promocji kultury włoskiej. Jest Honorową Obywatelką miasta Kazimierz Dolny.

e-mail: biuro@dwabrzegi.pl

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.