pl
PL | EN

NABÓR FILMÓW

NABÓR FILMÓW

Nabór filmów na 17. BNP Paribas Dwa Brzegi

Integralną częścią BNP Paribas Dwa Brzegi Festiwalu Filmu i Sztuki jest MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH. Serdecznie zachęcamy wszystkich twórców i twórczynie do zgłaszania swoich produkcji. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 maja 2023.

Do konkursu zakwalifikowane zostaną filmy trwające maksymalnie 35 minut, wyprodukowane w 2022 lub 2023 roku. Starsze zostaną dopuszczone, o ile ich pokaz na Festiwalu będzie pierwszą prezentacją w Polsce. Zgłaszać można fabuły, dokumenty, animacje oraz filmy eksperymentalne. Filmy zakwalifikowane do konkursu oceniane są przez profesjonalne Jury powołane przez Dyrektorkę Artystyczną Festiwalu. Jury ma do dyspozycji nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia.

Poprzez platformę FilmFreeway można także zgłaszać FILMY PEŁNOMETRAŻOWE (dłuższe niż 60 minut) oraz FILMY ŚREDNIOMETRAŻOWE (trwające 35–60 minut).

Opłata za zgłoszenie filmu do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych oraz filmów średniometrażowych wynosi 7 USD. Opłata za zgłoszenie filmów długometrażowych wynosi 12 USD.

Znieśliśmy opłaty za zgłoszenia produkcji ukraińskich. W celu uzyskania kodu pozwalającego na bezpłatne zgłoszenie filmu prosimy o kontakt: entry@dwabrzegi.pl.

Nabór filmów do wszystkich festiwalowych sekcji odbywa się poprzez platformę FilmFreeway: ZGŁOŚ FILM.

Szczegółowe kryteria zgłaszania filmów znajdują się w REGULAMINIE NABORU FILMÓW. Prosimy o dokładne zapoznanie się z tym dokumentem. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Działem Programowym: entry@dwabrzegi.pl.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.