pl
PL | EN
Joanna Jakubas
© Authentic Self, Joanna Jakubas

Authentic Self — spotkanie z Joanną Jakubas, zaprasza Grażyna Torbicka

05/08/2023
14:00
Małe Kino

OPIS

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń: Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1). Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed spotkaniem (do wyczerpania miejsc), w godzinach: 09:00-14:00 i 16:00-20:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia. Liczba miejsc ograniczona.

Joanna Jakubas to sopran liryczny. Ukończyła studia na wydziale wokalnym w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Podczas edukacji w USA, uczestniczyła w sympozjum dla śpiewaków w Spoleto, gdzie miała okazję wystąpić przed włoską publicznością — najpierw w Teatro Clitunno w Trevi, a później w Teatro Caio Melisso w Spoleto. Studia wokalne kontynuowała w Royal College of Music w Londynie, które ukończyła z tytułem Master of Music in Advanced Vocal Performance.

Debiut sceniczny Joanny Jakubas miał miejsce latem 2007 roku, kiedy to Bogusław Kaczyński zaprosił młodą śpiewaczkę do uczestnictwa w Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Wystąpiła wtedy z orkiestrą symfoniczną pod batutą Sławomira Chrzanowskiego. Kolejny występ śpiewaczki, który odbył się w 2008 roku na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, zaowocował współpracą z Filharmonią Krakowską oraz pozwolił na udział w koncercie Andrea Bocelliego. Wydarzenie to miało miejsce na Stadionie Gwardii w Warszawie, gdzie Joanna Jakubas wykonała dwie arie oraz duet z Andreą Bocellim pod batutą Maestra Marcella Roty.

W 2010 roku, na jubileuszu 20-lecia Polskiego Klubu Biznesu w Sali Kongresowej w Warszawie, Joanna Jakubas wystąpiła z pianistą Stanisławem Drzewieckim. Tego samego roku śpiewaczka rozpoczęła współpracę z Teatrem Mazowieckim im. Jana Kiepury, biorąc udział w wielu koncertach w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego oraz w Operze Narodowej. Koncerty te odbywały się pod batutą takich Mistrzów jak Jerzy Maksymiuk, Tadeusz Karolak, Jerzy Biernacki, Jacek Boniecki, Jose Maria Florêncio oraz Jiří Petrdlík.

W 2015 roku Joanna Jakubas wystąpiła gościnnie w koncercie Ennio Morricone w Krakowie oraz zadebiutowała w Operze Bastille w Paryżu, śpiewając rolę Kate w operze „Madame Butterfly” Giacomo Pucciniego.

Joanna Jakubas jest laureatką Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury 2011 w kategorii śpiewaczka — najlepszy debiut roku.

W 2022 roku Joanna Jakubas nagrała swój pierwszy album „My New Wings”, na który składa się 17 znanych utworów. Wśród nich m.in. „Nights In White Satin”, „Hallelujah” czy „I Will Always Love You”.

Album powstał w Londynie w AIR Studios Lyndhurst, jednej z największych na świecie sal nagrań oraz Abbey Road Studios, gdzie swoje największe albumy nagrywali m.in. The Beatles, Pink Floyd, U2. Do udziału w projekcie zaproszono London Symphony Orchestra, jedną z najważniejszych orkiestr Wielkiej Brytanii i jedną z pięciu największych orkiestr na świecie według magazynu Gramophone. Producentem muzycznym jest Jan A.P. Kaczmarek — wybitny polski kompozytor, laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel” („Finding Neverland”, 2004). Za aranżację utworów odpowiadał Nick Ingman, aranżer, kompozytor i dyrygent w dziedzinie muzyki komercyjnej, który współpracował z takimi artystami jak Paul McCartney, Mick Jagger czy Björk. W utworach „Spente le Stelle”, „Nella Fantasia” i „My Heart Will Go On” Joannie Jakubas towarzyszy słynny brytyjski chór London Voices. Simon Rhodes, inżynier nagrań pracujący przy albumie, jest czterokrotnym laureatem nagrody Grammy i współpracował z amerykańskim kompozytorem muzyki filmowej Jamesem Hornerem przy ponad 40 projektach, w tym przy filmie „Avatar”. Simon Gibson, inżynier masteringu albumu, jest jednym z czołowych światowych ekspertów w dziedzinie rekonstrukcji dźwięku, współpracował z takimi artystami jak Depeche Mode, Robbie Williams i The Beatles.

Obecnie artystka pracuje nad pierwszym autorskim albumem, z własnymi tekstami i kompozycjami. „Authentic Self” to szczera, otwarta, osobista artystyczna wypowiedź Joanny Jakubas, dla której muzyka jest drogą do poznawania i rozwijania swojej osobowości. Podczas spotkania pokazane zostaną miedzy innymi teledyski promujące nową płytę „Authentic Self”.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.