pl
PL | EN
Kadr z filmu Na żywo, Live
© Na żywo, Live, reż. Mara Tamkovich

Na żywo

30/07/2023
15:00
Małe Kino

Na żywo

reż|dir Mara Tamkovich | PL | 2022 | 13’14’’

prod|pro Filip Marczewski, Katarzyna Madaj Kozłowska

OPIS

Pokojowa manifestacja w Mińsku zostaje brutalnie spacyfikowana przez milicję. Dziennikarki niezależnej białoruskiej telewizji jako jedyne prowadzą transmisję z przebiegu wydarzeń. Gdy zostają namierzone przez milicyjny dron, stają przed dramatycznym wyborem. Fabuła inspirowana prawdziwą historią Kateriny Bakhvalovej i Darii Chultsovej z BELSAT TV.

Wspólny pokaz filmów „Arava”, „Disc+Dog”, „Kiedy obróci się dom”, „Na żywo”. Obowiązuje jeden bilet na cztery filmy prezentowane w jednym bloku konkursowym.

REŻYSERKA

Mara Tamkovich
Reżyserka, scenarzystka i dziennikarka. Urodzona w Mińsku na Białorusi. Absolwentka kursu Studio Prób w Szkole Wajdy. Pracowała jako dziennikarka Belsat TV. Stypendystka Fundacji Kyoto-Kraków Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz-Wajdy oraz laureatka nagrody She’s Mercedes. Jej film „Córka” był jednym z najczęściej pokazywanych i nagradzanych polskich filmów krótkometrażowych w 2018 roku. Kolejny film reżyserki, „Na żywo”, powstał w ramach nowego programu „15 minut do premiery” organizowanego przez Szkołę Wajdy.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.