pl
PL | EN
Andrzej Kiełbowicz
© Andrzej Kiełbowicz

Andrzej Kiełbowicz — spotkanie z fotografem

29/07/2023
14:30
KOKPiT

OPIS

Spotkanie z autorem wystawy „Szarość i Absurd u schyłku PRL-u”, prezentowanej na Małym Rynku. Moderacja spotkania: Maks Skrzeczkowski.

AUTOR

Andrzej Kiełbowicz (1955) — Fotograf, fotoreporter, podróżnik, projektant graficzny, nauczyciel fotografii. Urodził się w Warszawie. W 1988 roku wyemigrował do Kanady, gdzie mieszka i pracuje do dzisiaj. Już w latach 70. był laureatem konkursu fotografii redakcji „Na Przełaj” i dwukrotnie Konkursu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W latach 70. i 80. pracował jako fotoreporter dla czołowych ówczesnych magazynów ilustrowanych, „Razem”, „ITD”, „Magazynu Muzycznego”. Wyczulony na absurdy ówczesnej rzeczywistości opowiadał o niej krytycznie, ale z właściwą sobie wrażliwością i sympatią dla ludzi. W roku 1980 brał udział w I Ogólnopolskim Przeglądzie Fotografii Socjologicznej (wówczas największej fotograficznej wystawie w powojennej Polsce, zamkniętej przez cenzurę po tygodniu) oraz w 1989 roku w II Ogólnopolskim Przegląd Fotografii Socjologicznej w Bielsku-Białej. W roku 2019 został wyróżniony indywidualną wystawą na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Fotografii, Foto Art Festival im. Andrzej Batury, w Bielsku-Białej. W roku 2022 uczestniczył w zbiorowej wystawie „Ostrzej Widzieć. Fotoreportaż w ITD 1960-1990” w Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Fotografii w Krakowie. Członek Graphic Designers of Canada oraz National Association of Photoshop Professionals. Absolwent Information and Design Technology Institute przy Uniwersytecie w Toronto. Na początku emigracji związany zawodowo z „Globe and Mail” i „NOW Magazine”. Jako fotoedytor pracował również dla David Suzuki Foundation, WWF, Tides Canada, BC Ministry of Environment, University of Victoria. Obecnie pracuje jako nauczyciel fotografii. Prowadzi kursy i warsztaty fotografii cyfrowej między innymi na Uniwersytecie w Wiktorii i w Brytyjskiej Kolumbii. Opracował cztery książki fotograficzne z wielokrotnych podróży na Filipiny, Kambodży, Chin i Meksyku. Jak zawsze w jego karierze są to albumu o ludziach i ich codziennym życiu, pod wspólnym hasłem „Teatr dnia codziennego”. Obecnie przygotowuje nowe wystawy i albumy o czasach PRL w Polsce.

SPOTKANIE

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny

29/07/2023
14:30

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.