pl
PL | EN
Duet Bielas i Mechu
© Bielas i Mechu

Bielas i Mechu — duet ekscentryczny — koncert

03/08/2023
19:30
Trzeci Księżyc

OPIS

BILETY | 40 zł
REZERWACJA MIEJSC | 797 940 920‬

WYKONAWCY

Bielas, Jacek Bieleński — Absolutna ikona miasta Łódź. Jego bezkompromisowe teksty są pełne prawdy o życiu i przewrotnego humoru. To swoisty artystyczny fenomeni. Poeta, tekściarz, kompozytor, prozaik, scenarzysta filmowy, aktor. Polski muzyczny odpowiednik Toma Waitsa i literacki odpowiednik Charlesa Bukowskiego. Autor m.in. „Tanich pieniędzy” (z Bogusławem Lindą), „Dentysty-sadysty” Maryli Rodowicz i Różowych Czubów, „Czapki Widki” (manifestacji artystycznej z udziałem Ultra Violet, artystki ze stajni Andy’ego Warhola oraz Emilie Benes-Brzeziński). Prawnuk napoleońskiego generała, wnuk przedwojennego wiceprezydenta Łodzi, syn dziennikarki i modelki. „Grzesiuk Piotrkowskiej”, „Książę Nocy”, „Marynarz Łodzi“ — to tylko niektóre z poetyckich epitetów, które w malowniczy sposób oddają charakter tego kontrowersyjnego artysty.

Mechu, Tomasz Wojciechowski — Gitarzysta i multiinstrumentalista. Znany z gry w takich zespołach jak Blitzkrieg, Jezabel Jazz, Closterkeller, Moskwa, Bielas i Marynarze. Nagrywał dla wielu artystów, m.in.: Hedone, Una de Luna, Krystyna Giżowska. Autor muzyki do pierwszego filmu Wojciecha Smarzowskiego „Małżowina” z Marcinem Świetlickim w roli głównej.

KONCERT

Trzeci Księżyc

ul. Mały Rynek 1, Kazimierz Dolny

03/08/2023
19:30

FILM

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.