pl
PL | EN
Blascello
© Blascello

Blascello — Multiverse — koncert

05/08/2023
18:00
Klub Festiwalowy — artROOM

OPIS

„Multiverse” to podróż po świecie muzyki budującej wyobraźnię. To ścieżka dźwiękowa, którą moglibyście usłyszeć w ulubionych produkcjach filmowych. Twórczość autorska Blascello została tym razem zamknięta w dziewięciu kompozycjach, a każda z nich to osobny wymiar. Na koncercie poznamy uniwersa: Tworzenia, Relacji, Przenikania, Przetrwania, Wyprawy, Rozpusty, Pauzy, Monotonii oraz Spełnienia. Wszystko to składa się na „Multiverse”— świat, do którego kluczem są starannie ułożone dźwięki w czasoprzestrzeni.

www.blascello.com
www.facebook.com/mikolajblaszczyk1

WYKONAWCA

Blascello, Mikołaj Błaszczyk — Multiinstrumentalista i kompozytor. Ukończył Szkołę Zenona Brzewskiego w Warszawie pod kierunkiem profesora Piotra Hausenplasa. Otrzymał stypendia z Idyllwild Arts Academy w Kalifornii, gdzie studiował pod kierunkiem Johna Walza. Był pierwszym wiolonczelistą w Idyllwild Symphony Orchestra pod dyrekcją Larry’ego Livingstone’a i Sey Ann. Rozwijał również umiejętności jako aranżer, kompozytor i producent, pisząc muzykę dla orkiestry smyczkowej i Blascello Cello Quartet. W 2018 utworzył duet Cello Brothers, który szybko zaczął koncertować w Polsce i za granicą, w tym na KFPP w Opolu i Fryderykach. Ukończył studia magisterskie w Royal Danish Academy of Music w Kopenhadze. W 2020 został finalistą na Danish String Competition i otrzymał nagrodę, wykonując „Koncert wiolonczelowy” Dworzaka z Orkiestrą Symfoniczną w Aarhus. Od 2021 coraz częściej jest zatrudniany jako kompozytor do produkcji teatralnych i filmowych. Został wybrany jako jeden z Top 10 Finalists w międzynarodowym konkursie Oticons Film Music Competition. W maju 2023 zagrał koncert debiutowy w Radio Huset w Kopenhadze, na którym oprócz muzyki klasycznej wykonał część materiału z nadchodzącego albumu „Multiverse”. Album zawiera dziewięć oryginalnych kompozycji na wiolonczelę, fortepian, orkiestrę z towarzyszeniem elektroniki.

KONCERT

Klub Festiwalowy — artROOM

ul. Sadowa 19, Kazimierz Dolny

05/08/2023
18:00

FILM

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.