pl
PL | EN
Anna i Irek Dobrowolscy
© Anna i Irek Dobrowolscy

Dlaczego świat zapomniał o Stanisławie Szukalskim? — Anna i Irek Dobrowolscy — spotkanie

05/08/2023
14:00
KOKPiT

OPIS

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Zainspirowani Szukalskim”.

Spotkanie z twórcami filmu „Walka: życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego”. W drugiej części spotkania Anna i Irek Dobrowolscy opowiedzą o aktualnej pracy przy filmie fabularnym. Film jest światową produkcją inspirowaną historią Wilhelma Brasse, portrecisty w obozie Auschwitz. Moderacja spotkania: Maksymilian Skrzeczkowski.

GOŚCIE

Anna Dobrowolska — Producentka z wielkim doświadczeniem. Od 2002 roku zajmuje się produkcją filmową, tworząc wiele projektów od idei do międzynarodowej dystrybucji. Jej najnowszym światowym dokumentem jest film „Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego”, doceniony przez krytyków i wyprodukowany razem z Leonardo DiCaprio dla Netflix. W jej portfolio znajduje się także wiele pozycji telewizyjnych, ponad 350 programów tematycznych. Produkowała musicale, koncerty i uroczyste gale w prestiżowych miejscach w Polsce, m.in. w Operze Narodowej. Jest również producentką dwóch fabuł i blisko 20 filmów dokumentalnych, z tego kilka było wielokrotnie nagradzanych, jak „Portrecista”. Obecnie pracuje w Hollywood przy fabularnej produkcji tego filmu.

Irek Dobrowolski — Reżyser i scenarzysta. Autor filmów dokumentalnych, fabularnych i sztuk teatralnych. W swojej artystycznej twórczości często porusza tematy związane ze sztuką i wydarzeniami historycznymi XX w. Od lat 80. stworzył i współtworzył ponad 40 dokumentów, filmów fabularnych, sztuk teatralnych — dla telewizji i największych polskich teatrów. Jest reżyserem i scenarzystą głośnego filmu „Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego”, który został wyprodukowany razem z Leonardo DiCaprio i jest doskonale oceniany przez krytykę. Znalazł się na większości list „The best documentary on Netflix in” m.in. w Polsce, Japonii, Norwegii, Szwecji, Francji, Irlandii, Australii, Niemczech, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jego dokument „Portrecista” otrzymał wiele międzynarodowych nagród. Aktualnie reżyser pracuje przy filmie fabularnym opartym na tej historii.

SPOTKANIE

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny

05/08/2023
14:00

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.