pl
PL | EN
Obraz, abstrakcja
© Ilona Irmina Iwańska, fragment

Faunofloris — Ilona Irmina Iwańska — wystawa

30.07–05.08
11:00–17:00
Galeria Metamorfozy

OPIS

„W malarskiej twórczości Ilony Irminy Iwańskiej Natura stanowi niewyczerpane źródło inspiracji. Artystka nieustannie podejmuje próby ukazania na pozór nieuchwytnych rytmów otaczającego nas świata — odwiecznego tworzenia i przemijania. Uświadamia nam to, co archaiczne, niewyczerpane, pierwotną siłę napędową duchowych i fizycznych trybów w Fabryce Natury. W swoich fantastycznych wizjach przedstawia tajemnice ziemskiej materii i energii, w których ukryte jest to, co widzialne i niewidzialne, realne i symboliczne, gdzie rozróżnienie na przyrodę ożywioną i nieożywioną nie ma znaczenia a fauna i flora często tworzą wspólną tkankę dzieła. Poprzez głębokie odczuwanie jedności z takim światem przekaz zawarty w obrazach Ilony Irminy Iwańskiej stanowi wyzwanie do wielorakich interpretacji, do odkrywania zaskakujących odniesień i refleksji nad otaczającym nas światem przyrody. Obrazy wędrują z galerii – pracowni także do naturalistycznego ogrodu artystki, tworząc synergiczny pejzaż przepełniony zielenią drzew, zapachami i kolorami kwiatów, wprowadzając widza w nastrój zadumy i dobrostanu. Całości dopełnia niezwykła serdeczność i gościnność autorki.” (Grzegorz A. Tumud)

Obraz, abstrakcja
© Ilona Irmina Iwańska

ARTYSTKA

Ilona Irmina Iwańska (1959) — Obecnie mieszka i tworzy w autorskiej galerii – pracowni we wsi Rogów, położonej nieopodal Kazimierza Dolnego. Jest członkinią Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki – Kolonii Artystycznej oraz Stowarzyszenia Plastycy Ziemi Otwockiej. Należy do międzynarodowej grupy artystów Broken Forests. W swoim dorobku posiada kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz udział w licznych wystawach zbiorowych, w kraju i zagranicą. Uczestniczyła w międzynarodowych plenerach malarskich w Polsce i zagranicą. Jej prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych. Wypowiada się w kilku technikach plastycznych: malarstwo olejne, akwarela, rysunek, grafika.

WERNISAŻ

Galeria Metamorfozy

Rogów 37 (7 km. od Kazimierza Dolnego)

30/07/2023
16:00

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.