pl
PL | EN
Kadr z filmu Zapamiętaj. Świadectwo Jana Karskiego, Remember This
© Zapamiętaj. Świadectwo Jana Karskiego, Remember This, reż. Derek Goldman, Jeff Hutchens — Foto Jeff Hutchens / Courtesy Sobremesa Media

Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego — Ewa Junczyk-Ziomecka — spotkanie

01/08/2023
18:00
Sala Złota

OPIS

Rozmowa z Ewą Junczyk-Ziomecką, Prezes Zarządu Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego. Prowadzenie: Grażyna Torbicka.

Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego — Najpierw Amerykanie stworzyli monodram „Zapamiętaj. Świadectwo Jana Karskiego” w mistrzowskim wykonaniu nominowanego do Oscara Davida Strathairna w roli polskiego Emisariusza Jana Karskiego. Następnie w nowojorskim studio na Broadwayu Eva Anisko przygotowała filmową wersję przedstawienia. W dniach 23.01 – 05.02. 2023 ponad 2 tysiące rodaków Emisariusza zobaczyło spektakl w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Poznaniu, a blisko 3 miliony osób obejrzało wywiad z Davidem Strathairnem. Monodram spotkał się z ogromnym uznaniem międzynarodowym. Podejmuje on aktualne wyzwania, pytając o kondycję człowieka we współczesnym świecie, o naszą postawę wobec przejawów zła, niesprawiedliwości, krzywdy. Mobilizuje do brania odpowiedzialność i angażowania się w sprawy społeczne. W obu przedsięwzięciach brała udział Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego, która dba o dziedzictwo i wartości Jana Karskiego. Więcej o wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.

Pokaz filmowej wersji monodramu „Zapamiętaj. Świadectwo Jana Karskiego” na BNP Paribas Dwa Brzegi 1 sierpnia o godz. 18:45 w Małym Kinie.

 

Aktor spektaklu "Zapamiętaj. Świadectwo Jana Karskiego". Cytat: "Kto toleruje, ten sprzyja i staje się współodpowiedzialny" (list Jana Karskiego do Marka Edelmana 2020)

SPOTKANIE

Sala Złota

ul. Szkolna 1, Miasteczko Festiwalowe, Kazimierz Dolny

01/08/2023
18:00

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.