pl
PL | EN
Hania i Kuba Derej
© Hania i Kuba Derej

Hania i Kuba Derej — koncert

30/07/2023
17:00
Rynek

OPIS

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Zainspirowani Szukalskim”.

Hania i Kuba Derej to koncertujący duet siostry i brata, czerpiących radość ze wspólnego grania i dzielących się tą radością z publicznością. Na koncertach oprócz prezentacji własnych utworów i interpretacji znanych standardów jazzowych, improwizują w różnych stylach, co powoduje, że każdy występ jest wydarzeniem wyjątkowym i niepowtarzalnym.

W repertuarze koncertu znajdzie się również nowa aranżacja utworu „Reflections on Szukalski”, skomponowanego w ramach projektu „Zainspirowani Szukalskim”, nawiązującego do elementów bliskich artyście: słowiańszczyzny, polskości, tęsknoty za krajem.

WYKONAWCY

Hania Derej (2005) — Kompozytorka, pianistka, dyrygentka. Jest autorką ponad 100 kompozycji, z których część została zarejestrowana na sześciu płytach, m.in. w studio nagraniowym Polskiego Radia w Katowicach. Tworzy muzykę w różnych stylach, w tym z gatunku muzyki jazzowej, ilustracyjnej, kameralnej i elektronicznej. Jest laureatką wielu nagród kompozytorskich i pianistycznych. Dyrygowała m.in. Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Lwowską Orkiestrą Kameralną „Akademia” oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Morawskiej w Czechach. Jest autorką muzyki do projektu „Zainspirowani Szukalskim”.

Jakub Derej (2008) — Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bielsku Białej w klasie fortepianu klasycznego i jazzowego. Wykonawca muzyki klasycznej i jazzowej z umiejętnością aranżowania utworów, improwizowania oraz dyrygowania orkiestrą. Laureat wielu nagród, w tym wyróżnienia za najlepsze wykonania koncertów fortepianowych wraz z Lwowską Orkiestrą Kameralną „Akademia” w ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Uczestnik orkiestr młodzieżowych prowadzonych przez Adama Sztabę w ramach projektów realizowanych w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego oraz Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Laureat II miejsca w konkursie kompozytorskim EduVirtuoso IV organizowanym przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

KONCERT

Rynek

Rynek, Kazimierz Dolny

30/07/2023
17:00

FILM

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.