pl
PL | EN
Łukasz Jemioła
© Łukasz Jemioła

Łukasz Jemioła — koncert

30/07/2023
18:30
Rynek

OPIS

Wokalista specjalizujący się w piosenkach retro oraz nurcie americana. Jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking.

WYKONAWCA

Łukasz Jemioła — Wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem, z którym współtworzył m.in. projekty: „Wieczorem” — z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” — z poezją Adama Zagajewskiego. Występował także z Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty. Na swoim koncie ma liczne realizacje telewizyjne (TVP, TVN, POLSAT). W ciągu 15 lat pracy scenicznej dał setki koncertów w Polsce, Ukrainie, Austrii, Estonii, czy we Słowacji. Jest laureatem nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii muzyka, I nagrody na Grechuta Festival 2014, głównej nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki 2009 w Krakowie, nagrody za najlepszy recital z piosenkami retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro 2015, I nagrody Festiwalu Piosenki Filmowej 2012 w Toruniu oraz dwukrotnie Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce. Na swoim koncie ma autorski album „Jemioła” oraz album live „Wieczorem”. Usłyszeń można go także na płytach „Mów spokojniej”, „Kraina Łagodności vol. 3” i in.

KONCERT

Rynek

Rynek, Kazimierz Dolny

30/07/2023
18:30

FILM

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.