pl
PL | EN
Obraz, panorama miasta
© Benedykt Kroplewski, fragment

Malarstwo — Benedykt Kroplewski — wystawa

29.07–06.08
10:00–18:00
Galeria Leonardo

OPIS

„W swoich obrazach stosuję perspektywę teatralną. Dla mnie jest to kawałek teatru. Za jakimś fragmentem pejzażu jest kolejny i kolejny. Kiedy nie miałem jeszcze aparatu fotograficznego wspinałem się ze szkicownikiem, rysowałem i wspinałem się na następną górę i tak dalej. Potem pokazywałem na obrazie te wszystkie kulisowe rzeczy, które się tam działy. Dlatego powstawały długie opowieści o tym pejzażu. Że tam rolnik mieszka, a tutaj jest kościół i tak dalej. Czasami pojawiają się tam dziwne postacie, czy jakieś stwory mitologiczne, czy chłop, który gra na trąbce i kobieta z którą sobie latają czy też anioły, albo pojawia się czasem oracz. Szukam detali. One bardzo dużo mówią.” (Benedykt Kroplewski)

Obraz, panorama miasta
© Benedykt Kroplewski

ARTYSTA

Benedykt Kroplewski (1948) — Studiował w PWSSP na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Gdańsku, w pracowniach prof. Adama Harasa, Romualda Pietkiewicza, Witolda Janowskiego, Marka Freudenreicha. Dyplom obronił w 1980 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją, plakatem. Wystawiałem w wielu miastach Polski oraz zagranicą (USA, Japonia, Włochy, Niemcy, Francja, Grecja, Belgia, Szwecja, Rosja, Litwa, Łotwa, Armenia, Nepal). Wybrane nagrody: Gdański Plakat Roku 1979; „Minima de…” Bytom 1994, malarstwo, I nagroda; Plener malarski Białowieża 1999, nagroda główna; „Wisła w akwareli” Włocławek 1995, II nagroda; Biennale Malarstwa i Tkaniny, Gdynia 2010, I nagroda; „Powiatowe koncepcje” Żuławy 2016, nagroda główna.

WYSTAWA

Galeria Leonardo

ul. Klasztorna 1a, Kazimierz Dolny

29.07–06.08
10:00–18:00

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.