pl
PL | EN
Hania Derej
© Hania Derej

Malowanie dźwiękiem — Hania Derej — koncert

31/07/2023
18:30
Rynek

OPIS

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Zainspirowani Szukalskim”.

Artystka wykona skomponowane przez siebie utwory oraz ich improwizacje. W repertuarze koncertu znajdzie się również nowa aranżacja utworu „Reflections on Szukalski”, skomponowanego w ramach projektu „Zainspirowani Szukalskim”, nawiązującego do elementów bliskich artyście: słowiańszczyzny, polskości, tęsknoty za krajem.

WYKONAWCZYNI

Hania Derej (2005) — Kompozytorka, pianistka, dyrygentka. Jest autorką ponad 100 kompozycji, z których część została zarejestrowana na sześciu płytach, m.in. w studio nagraniowym Polskiego Radia w Katowicach. Tworzy muzykę w różnych stylach, w tym z gatunku muzyki jazzowej, ilustracyjnej, kameralnej i elektronicznej. Jest laureatką wielu nagród kompozytorskich i pianistycznych. Dyrygowała m.in. Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Lwowską Orkiestrą Kameralną „Akademia” oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Morawskiej w Czechach. Jest autorką muzyki do projektu „Zainspirowani Szukalskim”.

KONCERT

Rynek

Rynek, Kazimierz Dolny

31/07/2023
18:30

FILM

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.