pl
PL | EN
Fragment pracy artystycznej przedstawiającej morski brzeg i fale
© Na początku było morze — Marina Radova

Na początku było morze — Marina Radova — wystawa i warsztaty rozwoju kreatywności z elementami arteterapii

29/07/2023
14:00–16:00
Galeria Slawa Radow

OPIS

Biały kamień kazimierski — a właśnie tak nazywana jest opoka, czyli skala, z której zbudowano większość domów, płotów i elewacji w Kazimierzu Dolnym — jest częścią historii tego miasteczka. I chociaż nie jest wytrzymały, kamień ten jest niezwykły. Kiedyś, miliony lat temu, był dnem morza kredowego i — mówiąc jerzykiem naukowym — „powstał przez nagromadzenie się materiału przenoszonego przez czynniki zewnętrzne”.

Czy tak nie jest z nami, ludźmi? Czy nie tak kształtują się nasze charaktery, bo każdy z nas ma swoje „czynniki zewnętrzne”, które nas ukształtowały? Kamień ten jest zatem wyjątkowy tak, jak my. Dlatego może spełnić się nie tylko jako budulec, ale także jako materiał dla dzieł sztuki. Będzie dumnie się prezentował w kolażach i przypominał, że ludzie mają z nim dużo wspólnego. O tym porozmawiamy na warsztatach, podczas których stworzymy także prace, które każdy uczestnik zabierze że sobą i będzie mógł udekorować swój dom albo miejsce pracy.

CENA | 140 zł *
REZERWACJA MIEJSC | 603 577 006

* Cena udziału w wydarzeniu obejmuje materiały i koszt oprawienia pracy. Opłata tytułem „Wyrób artystyczny” na rachunek, który zostanie wysłany sms-em po dokonaniu rezerwacji.

AUTORKA

Marina Radova — Absolwentka ASP w Mińsku (kierunek Sztuka użytkowa) i studiów podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie (kierunek Arteterapia). Członek Związku Designerów RB.

WYDARZENIE

Galeria Slawa Radow

ul. Nadrzeczna 5, Kazimierz Dolny

29/07/2023
14:00–16:00

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.