pl
PL | EN
Plakat zapraszający na wystawę, fragment
© Plakaty literackie — Michał Stępień, fragment

Plakaty literackie — Michał Stępień — wystawa

29.07–06.08
10:00–17:00
Dom Kuncewiczów

OPIS

W Pokoju Witolda Dom Kuncewiczów prezentuje cykl „Plakatów literackich” autorstwa Michała Stępnia. To m.in. plakaty do „Mistrza i Małgorzaty”, „Idioty”, „Don Kichota”, „Balladyny”, „Śmierci pięknych saren” i „100 lat samotności”.

BILETY | normalny 10 zł, ulgowy 8 zł

NOTA | Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Brulionu Kazimierskiego”, lokalnego periodyku kulturalnego. Numer 18 będzie w sprzedaży w Muzeum Nadwiślańskim (Rynek 19) oraz w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 15) od 29 lipca do wyczerpania nakładu. W numerze m.in. wyczerpujący artykuł poświęcony wystawie „Łukaszowcy. Kazimierz Dolny – USA – Kazimierz Dolny” autorstwa Doroty Seweryn-Puchalskiej.

ARTYSTA

Michał Stępień — Artysta urodził się w Tarnobrzegu. Specjalizuje się w tworzeniu plakatów, nawiązujących formą do prac artystów Polskiej Szkoły Plakatu. Podobnie jak klasyków gatunku — uznanych grafików polskich z lat 60. XX wieku, prace Stępnia cechuje lapidarność i oszczędność formy, wymowna ironia, nowatorskie liternictwo, a także niezależność artystyczna. Michał Stępień starannie wybiera książki, do których plakaty tworzy. W jego opinii, literatura musi zwracać uwagę na ważne aspekty życia człowieka. Najchętniej sięga po klasyki literatury.

WYSTAWA

Muzeum Nadwiślańskie, Dom Kuncewiczów

ul. Małachowskiego 19, Kazimierz Dolny

29.07–06.08
10:00-17:00

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.