pl
PL | EN
Maciej Jabłoński
© Maciej Jabłoński

Selma — przygoda z krańca świata — pokaz filmu, spotkanie

29/07/2023
18:00
KOKPiT

OPIS

Pokaz filmu „Selma — przygoda z krańca świata” oraz spotkanie z reżyserem, Maciejem Jabłońskim. Moderacja spotkania: Maks Skrzeczkowski.

Niesamowita filmowa opowieść o jedenastu mężczyznach pod kierunkiem kapitana Piotra Kuźniara. Postanawiają spędzić prawie cztery miesiące stłoczeni w małym jachcie, nie wiedząc, czy będą mogli bezpiecznie wrócić. Ich celem jest dotarcie do Zatoki Wielorybów. To miejsce o znaczeniu historycznym, skąd ponad sto lat temu rozpoczęły się pionierskie wyprawy odkrywców takich jak Amundsen, Scott i Shackleton. Czy Antarktyda jest nadal tak samo niebezpieczna i niedostępna jak kiedyś? Jak daleko można przesunąć granice swojej wytrzymałości i determinacji? Podróż Selmy na Morze Rossa dotyka dosłownie krańca świata. To opowieść o współpracy, przyjaźni i determinacji w dążeniu do celu. Wszystko to osadzone w pięknej, dziewiczej scenerii lodowych krajobrazów, wśród których miały miejsce nigdy wcześniej nie filmowane zjawiska ucieczki z mroźnego Morza Rossa.

REŻYSER

Maciej Jabłoński — Fotograf współpracujący z National Geographic Polska, filmowiec, właściciel studia F11 (f11-studio.pl, f11-photo.pl), absolwent Politechniki Śląskiej i poznańskiej ASP na wydziale Realizacji Obrazu Filmowego i Fotografii. Tworzy projekty filmowe i dokumentalne. Jego ostatni film „Selma” zdobył wiele nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach. Był wyświetlany m. in. w USA, Argentynie, Chinach, Korei Południowej, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Danii, Albanii. Obecnie jest dostępny w regularnej ramówce programowej Planete+. Jako fotograf ubi opowiadać o świecie i jego zależnościach, odpowiedzialnym działaniu i związku człowieka z naturą. Kocha góry, podróże w mało uczęszczane zakątki świata, jest amatorem wspinaczki górskiej i biegów ultra. Jego zdjęcia były publikowane m. in. w magazynach National Geographic Polska, ULTRA, Trail czy Traveler. Jest dwukrotnym laureatem w konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo.

SPOTKANIE

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny

29/07/2023
18:00

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.