pl
PL | EN
Panorama rzeki widziana z góry
© Skansen Molina da Venti — Bartosz Zaczkiewicz

Skansen Molina da Venti — Bartosz Zaczkiewicz — wystawa

29.07–06.08
10:00–20:00
Wiatrak Kozłowy

OPIS

Obiekt wzniesiony w 1911 roku we wsi Osiny, w 1975 roku — zachowany w oryginalnym stanie — został przeniesiony nad nadwiślańską skarpę do Mięćmierza. W roku 1986 został wpisany do rejestru zabytków. Nawiązuje do tradycji istniejących niegdyś licznie na tym terenie wiatraków. Leży na szlaku Rezerwatu Przyrody Krowia Wyspa, w obrębie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego i obejmuje położoną na Wiśle Krowią Wyspę, piaszczyste mielizny i wody przybrzeżne. Jest to obiekt drewniany, o konstrukcji szkieletowo-ramowej na ceglanej podmurówce, założony na planie prostokąta, z oryginalnym słupem środkowym zwanym królem osadzonym na koźle. Obecnie jest to teren prywatny, częściowo udostępniany turystom. Stanowi punkt widokowy z szeroko rozciągającą się panoramą na przełom Wisły i Zamek w pobliskim Janowcu.

Podczas Festiwalu na terenie obiektu będzie udostępniona wystawa fotografii średnioformatowej, odkrywającej kunsztowne smaczki i detale wnętrza obiektu jak i różnorodne perspektywy, w które to malowniczo wpisuje się ów zabytkowy Koźlak.

ARTYSTA

Bartosz Zaczkiewicz — Łódzki fotograf zgłębiający od kilku dekad swoją wiedzę, doświadczenie jak i praktykę fotograficzną, której oddany jest jako pasjonat postrzegania świata w niecodziennych perspektywach. Swoją fotograficzną podróż rozpoczął w Łodzi, jako student oraz uczestnik wielu warsztatów fotograficznych.

WERNISAŻ

Wiatrak Kozłowy

Mięćmierz 10 (skarpa nad Wisłą)

30/07/2023
12:00

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.