pl
PL | EN
Tomasz Stokowski
© Tomasz Stokowski

Subiektywnie o Szukalskim — Tomasz Stokowski — spotkanie

06/08/2023
14:00
KOKPiT

OPIS

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Zainspirowani Szukalskim”.

Opowieść o osobistym poszukiwaniu Stacha z Warty po obu stronach Atlantyku. O powolnym odkrywaniu go w archiwalnych teczkach, cudzych wspomnieniach, między wierszami jego własnych zapisków i na wyblakłych fotografiach. O zderzeniu mitu z rzeczywistością, o bolesnym rozstaniu i wreszcie o niespodziewanym odnalezieniu ducha Szukalskiego błąkającego się pośród ruin w Kazimierzu Dolnym.

PROWADZĄCY

Tomasz Stokowski — Nowohucianin z urodzenia, rocznik orwellowski. Fotografuje, pisze, rysuje i rzeźbi — z bardzo zróżnicowanym skutkiem. W przeszłości z zamiłowaniem parał się jeszcze dziennikarstwem radiowym, prowadząc przez kilka lat autorskie audycje muzyczne w legendarnym Radiu Bez Kitu oraz współpracując z Radiem Kraków jako autor słuchowisk. Wieloletni uczestnik, laureat oraz juror Festiwalu Fama oraz fotograf Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w latach 2009-2012.

SPOTKANIE

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny

06/08/2023
14:00

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.