pl
PL | EN
Koń leżący na łące
© Iwona El Tanbouli Jabłońska

Warsztaty fotografii — Jak pracować nad projektem fotograficznym? — Iwona El Tanbouli Jabłońska

29–30/07/2023
10:00–20:00
KOKPiT

OPIS

Podczas dwudniowych warsztatów dowiesz się, jak zacząć i kontynuować pracę nad projektem fotograficznym. Na czym skupić uwagę, co zmienić, z czego zrezygnować, a czego w nim brakuje. Dowiesz się, jak robić selekcję zdjęć i jak fotoedycja wpływa na znaczenie i odbiór projektu przez widza.

Warsztaty będą składać się z dwóch części: teoretycznej — na której poznasz strukturę projektu i sposoby narracji wizualnych, praktycznej — to czas, kiedy wyruszysz z aparatem na ulice Kazimierza Dolnego, by zrealizować zadany temat. Następnie będziemy pracować ze zdjęciami, które wykonacie podczas warsztatów. Omówimy elementy formalne, takie jak kompozycja, światło, kadrowanie, perspektywa, kolor czy czerń i biel. Dokonamy analizy waszego patrzenia i uważności oraz interpretacji tematu.

W warsztatach mogą wziąć udział osoby mające opanowaną obsługę aparatu w stopniu podstawowym, bardziej zaawansowani amatorzy i profesjonaliści.

CENA | 300 zł
ZAPISY | 81 881 00 40, kokpit@kokpit.com.pl

PROWADZĄCA

Iwona El Tanbouli-Jabłońska — Dyrektorka artystyczna National Geographic Polska, fotografka i współwłaścicielka studia fotograficzno-filmowego F11 STUDIO. Fotografią zajmuje się od 18 lat. Ukończyła ASP w Poznaniu na wydziale Fotografii i Komunikacji Multimedialnej. Większość jej pracy koncentruje się na fotoreportażu i projektach długoterminowych. Podróżuje z aparatem po świecie, podejmując trudne społecznie tematy. Jest laureatką międzynarodowych konkursów fotograficznych oraz podwójną laureatką Grand Press Photo. Zajmuje się fotoedycją, prowadzi warsztaty, przeglądy portfolio, bywa jurorką w konkursach fotograficznych. Członkini stowarzyszenia RAV. A Stories. Równocześnie zajmuje się projektowaniem graficznym. Wykonała kilka redesignów makiet magazynów outdorowych i lifestylowych. Była dyrektorką artystyczną ELLE Man Polska. Obecnie skupia się na projektowaniu różnego rodzaju publikacji głównie książek i foto książek. Jest podwójną laureatką Grand Front, konkursu grafiki prasowej, za okładki National Geographic Polska. Wielokrotnie nagradzana przez National Geographic Society za najlepsze layouty.

WARSZTATY

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny

29–30/07/2023
10:00–20:00

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.