pl
PL | EN
Mężczyźni pakują do samochodu dostawczego obraz Chrystusa w koronie cierniowej
© Maciej Holy

Warsztaty fotografii ulicznej — Maciej Holy

05–06/07/2023
10:00–17:30
KOKPiT

OPIS

Warsztaty adresowane są do osób interesujących się fotografią, które chcą pogłębiać i doskonalić teorię i praktykę fotograficzną. Każdy uczestnik powinien posiadać 10 zdjęć z dotychczasowego dorobku w formie elektronicznej, zostaną one omówione podczas warsztatów.

CENA | 300 zł
ZAPISY | 81 881 00 40, kokpit@kokpit.com.pl

05/08 | SOBOTA

09:45 — zbiórka uczestników w Kazimierskim Ośrodku Kultury i Promocji Turystyki

10:00 — Wprowadzenie do fotografii ulicznej. Historia, założenia i zawiłe meandry oddziaływania. Omówienie wybranych fotografii, postaci i instytucji, mających znaczący wpływ na fotografię uliczną w jej obecnym wydaniu. Jak budować kadr, czyli coś o aparatach, ogniskowych i wygodnych butach, o świetle, kompozycji i kolorze, o tym, jak się odnaleźć z aparatem w miejscach publicznych oraz o kilku innych ważnych rzeczach. Przedstawienie własnego portfolio — fotografii i okoliczności, w jakich powstały.

14:00 — Przerwa na obiad.

15:00 — Wspólny spacer po festiwalowym Kazimierzu z praktycznymi wskazówkami prowadzącego.

17:00 — Powrót do KOKPiT-u. Omówienie zdjęć z portfolio uczestników. Co na naszych fotografiach widzimy sami, a co mogą zobaczyć inni. Jak kształtować własną świadomość wizualną. Gdzie szukać inspiracji, a czego unikać. Fotografowanie w podróży, a blisko domu: co to praktycznie znaczy. Jak widzieć swoje fotografie bardziej obiektywnie.

06/08 | NIEDZIELA

07:30 — Poranny spacer po budzącym się Kazimierzu i bulwarach wiślanych: propozycja dla chętnych.

08:30 — Zbiórka uczestników w kawiarni „U Radka” na kazimierskim rynku. Kawa i poranne rozmowy o fotografii.

09:30 — KOKPiT. Cały ten „street”: kolektywy, agencje, portale fotograficzne, grupy FB, konkursy, festiwale i wystawy — omówienie wybranych kadrów i form prezentacji współczesnej fotografii ulicznej. Co z tymi wszystkimi zdjęciami? Jak porządkować własne fotografie w czasach ich nadprodukcji. Jak zbudować portfolio.

13:00 — Przerwa na obiad.

14:00 — Powrót do KOKPiT-u. Człowiek jest najważniejszy. Jak fotografować ludzi: sylwetki, pozy, gesty i spojrzenia. Uliczny portret: przelotne spotkanie „na zawsze”. Abstrakcja, architektura, krajobraz w ulicznym wydaniu, czyli jak ożywić fotografie, które lubimy robić.

17:30 — Zakończenie warsztatów.

PROWADZĄCY

Maciej Holy (1971) — Fotograf, wielbiciel podróży dalekich i bliskich. Z ciekawością odkrywa z aparatem nowe miejsca, ale najbardziej ceni fotografie powstałe na „własnym podwórku”. Zwycięzca konkursów StreetFoto San Francisco, Brussels Street Photography, finalista Leica Street Photo i Moment Street Photo Awards. Zdobywca 3 miejsca w I Warszawskim Maratonie Fotograficznym. Interesują go ulotne i skłaniające do refleksji kadry wypatrzone w zwyczajnych, codziennych sytuacjach. Rolę fotograficznych narzędzi ogranicza do minimum — poręcznego aparatu, stałoogniskowego obiektywu i wygodnych butów. Jest zdeklarowanym hobbystą, choć ukończył podyplomowe studia na kierunku „nauka fotografii”. Prowadził wiele spotkań i szkoleń propagujących fotografię uliczną, m.in. podczas kilku poprzednich edycji Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Od kilku lat organizuje także autorskie warsztaty street photo w Pradze.

WARSZTATY

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny

05–06/07/2023
10:00–17:30

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.