pl
PL | EN
Kadr z filmu W gorsecie / Corsage
© W gorsecie, Corsage, reż. Marie Kreutzer — Foto Felix Vratny
19/06/2023

BNP Paribas Dwa Brzegi i M2 Films już 3-4 września w Kinotece

Stowarzyszenie Dwa Brzegi oraz firma M2 Films już 3 i 4 września zapraszają do warszawskiej Kinoteki na pokazy specjalne wybranych tytułów z programu tegorocznego Festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi.

W programie przedpremierowe pokazy filmów, które w ostatnich miesiącach podbiły międzynarodowe festiwale i zelektryzowały publiczność: znakomite „W gorsecie” („Corsage”) z nagrodzoną w Cannes Vicky Krieps w roli inspirującej, intrygującej, zbuntowanej i ponad wszystkie dworskie przywileje pragnącej wolności cesarzowej Sisi; thriller polityczny „Boy from Heaven” (Nagroda za Najlepszy Scenariusz MFF Cannes 2022) Tarika Saleha, który w związku ze swoją twórczością stał się persona non grata w swoim kraju pochodzenia; wyróżnione Nagrodą Jury w Cannes „The Eight Mountains” w reżyserii Charlotte Vandermeersch i Felixa Van Groeningena („Mój piękny syn”, „W kręgu miłości”) oraz najnowszy film nagrodzonych Oscarami producentów dokumentalnych hitów „Sugar Man” i „Człowiek na linie” – „Diana. The Princess”. Widzowie będą mogli również zobaczyć , prezentowane na festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi dwa tegoroczne kinowe hity – „Najgorszy człowiek na świecie”, nominowany do dwóch Oscarów film Joachima Triera z wielką rolą Renate Reinsve oraz „Duch śniegów”, zapierający dech w piersiach dokument z muzyką Nicka Cave’a i Warrena Ellisa.

Publiczność wybranych pokazów przywita Grażyna Torbicka, Dyrektorka Artystyczna Festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi, która zapowie festiwalowe projekcje.

Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/626408172426419

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.