pl
PL | EN
Kadr z filmu Supernova
© Supernova, reż. Harry Macqueen
04/08/2023

Piątek na BNP Paribas Dwa Brzegi

Rozpoczynamy drugi festiwalowy weekend 17. BNP Paribas Dwa Brzegi. Dziś w programie spotkania z Anną Kasperską, Sławomirem Rogowskim, Stanisławem Zawiślańskim oraz Piotrem Bartuszkiem.

Piątek zaczynamy od pokazu „Cichej dziewczyny” (10:00, Kino We Love Cinema), następnie „Pianoforte” (11:30, Kino We Love Cinema), a o 13:30 w Kinie We Love Cinema zwycięzca Nagrody Parlamentu Europejskiego LUX — „Blisko”. W Kinie We Love Cinema jeszcze „The Old Oak” Kena Loacha (18:30) i „La Chimera” Alice Rohrwacher (21:00).

W Małym Kinie dwa polskie filmy, a spotkania z ich twórcami w Sali Złotej. O 10:00 „Rysopis znaleziony po latach”, a po nim rozmowa z reżyserami Sławomirem Rogowskim i Stanisławem Zawiślańskim (11:15). Jako drugi film pokażemy „Helę” (11:30). Po seansie dyskusja z reżyserką Anną Kasperską (13:00). Polecamy też filmy „Werner Herzog. Radykalny marzyciel” (13:15, Małe Kino), „Mężowie” w reżyserii Johna Cassavetesa (17:15) oraz „Alleluja. Niezwykła historia kultowej ballady Leonarda Cohena” (20:15).

W kinie plenerowym „Supernova” Harry’ego Macqueena (Kino na Zamku, 21:00) i „Niebezpieczni dżentelmeni” Macieja Kawalskiego (Kino Perła, 21:00).

Warto wybrać się na ciekawe spotkania. Pierwsze to „Film jako narzędzie, czyli jak kino może zmieniać życie. Na dobre” współorganizowane z Fermentem Kolektiv i Filmwszkole.pl. Tematem warsztatów będzie film „Blisko” (15:15, Sala Złota). Drugie to „Zapraszam na casting!”, podczas którego Piotr Bartuszek opowie o pracy reżysera castingu (17:00, Sala Złota).

Polecamy też plenerową wystawę 14. Kanał Sztuki. Różne style, różne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, różny warsztat. Łączy ich pasja, malarstwo i miłość do miasteczka, w którym tworzą — Kazimierza Dolnego. Wernisaż odbędzie się o 18:00 w Grodarzu na wysokości Małego Rynku. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy „Łukaszowcy: Kazimierz Dolny – USA – Kazimierz Dolny”. W Galerii Wystaw Czasowych MNKD zobaczymy cykl siedmiu obrazów, które powstały jako dekoracja Sali Honorowej pawilonu polskiego na Wystawie Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku. O 18:30 na kazimierskim Rynku wystąpi Moriah Woods, Amerykanka, która postanowiła zamieszkać w Polsce, gdzie po godzinach realizuje się wokalnie.

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:
— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;
— Kino We Love Cinema — ul. Kwaskowa Góra 1;
— Sala Złota — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];
— Kino na Zamku
— Kino Perła — Mały Rynek [projekcje niebiletowane].

Program 17. BNP Paribas Dwa Brzegi — POBIERZ

BNP Paribas Dwa Brzegi — 17. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.