pl
PL | EN
Kadr z filmu © Wszystko wszędzie naraz, Everything Everywhere All at Once
© Wszystko wszędzie naraz, Everything Everywhere All at Once, reż. Daniel Kwan, Daniel Scheinert
31/07/2023

Poniedziałek na BNP Paribas Dwa Brzegi

Jeśli zastanawiacie się, jak i gdzie spędzić festiwalowy poniedziałek, oprócz filmów polecamy spotkania z artystami i twórczyniami m.in. Borysem Szycem i Sonią Szyc, Sławomirem Grünbergiem, Jerzym Kapuścińskim, Michałem Chmielewskim i Pawłem Łozińskim.

Dzień zaczynamy od projekcji filmu „Bullit” w reżyserii Petera Yatesa (Kino We Love Cinema, 09:30). Później „W trójkącie” Rubena Östlunda (12:00, Kino We Love Cinema) — film został nagrodzony Złotą Palmą na 75. MFF w Cannes. Trzeci blok filmów z Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych w Małym Kinie już o 14:30. Warto wybrać się też na „Chleb i sól” Damiana Kocura (Kino We Love Cinema, 15:00). Wieczorem pokaz zdobywcy Oscarów „Wszystko wszędzie naraz” Dana Kwana i Daniela Scheinerta (Kino We Love Cinema, 19:30).

Poniedziałek obfituje w spotkania z twórcami, którzy przyjechali do Kazimierza Dolnego. O 12:00 w Sali Złotej spotkanie z Borysem Szycem i Sonią Szyc. Po filmie „Łódź Kaliska: Klasycy absurdu” rozmowa z reżyserem Sławomirem Grünbergiem (14:15, Sala Złota), a po filmie „Chleb i sól” spotkanie z producentem ze Studia Munka-SFP Jerzym Kapuścińskim (16:45, Sala Złota). Wieczorem po „Roving Woman” (start filmu o 18:30) rozmowa z reżyserem Michałem Chmielewskim (20:20, Sala Złota). Dziś zapraszamy również na Lekcję kina, zaraz po filmie „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham” (start filmu o 16:30, Małe Kino) z reżyserem Pawłem Łozińskim o filmach biorących udział w jego retrospektywie (18:00, Sala Złota).

W ramach kina plenerowego zaprezentujemy „Gości” Christiana Tafdrupa (Kino na Zamku, 21:00) oraz „Maskarada” Nicolasa Bedosa (Kino Perła na Małym Rynku, 21:00).

Wiele wydarzeń dzieje się w przestrzeni miasta. Zapraszamy na koncert Hani Derej — „Malowanie dźwiękiem” — w ramach cyklu Zainspirowani Szukalskim. Koncert rozpocznie się o 18:30 na kazimierskim Rynku.

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:
— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;
— Kino We Love Cinema — ul. Kwaskowa Góra 1;
— Sala Złota — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];
— Kino na Zamku
— Kino Perła — Mały Rynek [projekcje niebiletowane].

Program 17. BNP Paribas Dwa Brzegi — POBIERZ

BNP Paribas Dwa Brzegi — 17. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.