pl
PL | EN
Spotkanie z twórcami i twórczyniami filmów podczas BNP Paribas Dwa Brzegi
Foto © Magda Boruch
06/02/2024

Ruszył nabór filmów na 18. BNP Paribas Dwa Brzegi — Festiwal Filmu i Sztuki

Integralną częścią BNP Paribas Dwa Brzegi jest Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych. Serdecznie zachęcamy wszystkich twórców i twórczynie do zgłaszania swoich produkcji. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2024 r.

Do konkursu zakwalifikowane zostaną filmy trwające maksymalnie 35 minut, wyprodukowane w 2023 lub 2024 roku. Starsze zostaną dopuszczone, o ile ich pokaz na Festiwalu będzie pierwszą prezentacją w Polsce. Zgłaszać można fabuły, dokumenty, animacje oraz filmy eksperymentalne.

Nabór filmów do wszystkich festiwalowych sekcji odbywa się poprzez platformę FilmFreeway. Wystarczy założyć swojemu filmowi konto, załadować kopię podglądową i zgłosić go na BNP Paribas Dwa Brzegi.

ZGŁOŚ FILM: www.filmfreeway.com/tworiversides

Opłata za zgłoszenie filmu do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych wynosi 7 USD.

W tym roku opłata za zgłoszenia filmów z Ukrainy została zniesiona. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: maciek.jaszczynski@dwabrzegi.pl.

Filmy zakwalifikowane do konkursu oceniane są przez profesjonalne Jury powołane przez Dyrektor Artystyczną Festiwalu. Jury ma do dyspozycji nagrody za I, II i III miejsce, wyróżnienia oraz nagrodę specjalną za najlepsze zdjęcia.

Poprzez platformę FilmFreeway można także zgłaszać filmy pełnometrażowe (dłuższe niż 60 minut) — do programu głównego festiwalu, a także filmy do sekcji Na krótką metę (trwające od 35–60 minut).

Szczegółowe kryteria zgłaszania filmów znajdują się w REGULAMINIE NABORU FILMÓW. Prosimy o dokładne zapoznanie się z tym dokumentem. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Działem Programowym: maciek.jaszczynski@dwabrzegi.pl.

18. BNP Paribas Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia 2024 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.