pl
PL | EN
Kadr z filmu Filip
© Filip, reż. Michał Kwieciński — Foto Jarosław Sosiński / Akson Studio
02/08/2023

Środa na BNP Paribas Dwa Brzegi

Dziś do Kazimierza Dolnego przyjadą Maciej Hamela — reżyser filmu „Skąd dokąd” oraz Michał Kwieciński — twórca „Filipa”. W programie m.in. spotkanie z uznanym plakacistą Rafałem Olbińskim i rejs po Wiśle.

Rozpoczynamy filmem „Buntownik bez powodu” (09:30, Kino We Love Cinema), następnie „Georgie ma się dobrze” (12:00, Kino We Love Cinema) i „Punch” (14:00, Kino We Love Cinema), a o 19:00 „Niedźwiedzie nie istnieją” (Kino We Love Cinema). W Małym Kinie polecamy „Jak być kochaną” (10:00), „Kino według Godarda” (12:00) i „Bolero i inne balety Maurice’a Béjarta” (20:30).

Środa stoi pod znakiem rozmów z twórcami filmowymi. Po „Filipie” (start filmu o 16:00, Kino We Love Cinema) zapraszamy na spotkanie z reżyserem Michałem Kwiecińskim (18:45, Sala Złota). Po projekcji filmów z Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych (14:15, Małe Kino) dyskusja z twórcami i reżyserkami (15:45, Sala Złota). W Małym Kinie o 16:00 pokaz filmu „Skąd dokąd”, a po nim z publicznością porozmawiają reżyser i producent Maciej Hamela oraz Karolina Sienkiewcz, asystentka produkcji.

Wieczorem w plenerowym Kinie na Zamku seans „Kobiety na dachu” (21:00). Widzów przywita aktorka Dorota Pomykała. W Kinie Perła na Małym Rynku pokaz „Miłości po sąsiedzku” (21:00).

W ramach wydarzeń pozafilmowych zapraszamy na Wiślano-krajobrazowy szlak filmowy — rejs po Wiśle (Przystań Żeglugi Morskiej, 10:45). Przewodnikiem tego filmowego rejsu będzie dr Andrzej Pawłowski, regionalista, geograf i przewodnik turystyczny. O 14:00 spotkanie z uznanym malarzem, ilustratorem i plakacistą Rafałem Olbińskim w Dzwonnicy Kultury. Wieczorem na Rynku koncert zespołu Ptaszkowie Śpiewali (18:30).

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:
— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;
— Kino We Love Cinema — ul. Kwaskowa Góra 1;
— Sala Złota — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];
— Kino na Zamku
— Kino Perła — Mały Rynek [projekcje niebiletowane].

Program 17. BNP Paribas Dwa Brzegi — POBIERZ

BNP Paribas Dwa Brzegi — 17. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.