pl
PL | EN
Kadr z filmu Aftersun
© Aftersun, reż. Charlotte Wells
01/08/2023

Wtorek na BNP Paribas Dwa Brzegi

Dziś na 17. BNP Paribas Dwa Brzegi przyjadą Krzysztof Zanussi oraz Rafał Bryll. W programie m.in. zdobywca Złotego Lwa na Festiwalu w Wenecji „Całe to piękno i krew” w reżyserii Laury Poitras.

Pierwszym seansem w Kinie We Love Cinema jest „Tramwaj zwany pożądaniem” w reżyserii Eliego Kazana (09:30), a w Małym Kinie o 10:00 „Rękopis znaleziony w Saragossie” w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. O 12:00 w Kinie We Love Cinema pokażemy hiszpańsko-włoski „Alcarràs” w reżyserii Carli Simón, a w Małym Kinie o 13:30 film „Pokojówka” Rafała Brylla (po nim spotkanie z reżyserem — Sala Złota, 14:45). Następnie pokażemy „Liczbę doskonałą” (14:30 w Kinie We Love Cinema). Po projekcji spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim (Sala Złota, 16:15). Następnie „Sycylijskie osobliwości” (Kino We Love Cinema, 19:00). Na wieczór proponujemy zdobywcę Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji „Całe to piękno i krew” w reżyserii Laury Poitras (21:15, Kino We Love Cinema). W ramach pokazów specjalnych „Zapamiętaj. Świadectwo Jana Karskiego” (18:45, Małe Kino), a przed nim (18:00, Sala Złota) spotkanie z Ewą Junczyk, prezes zarządu Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego. Wieczorem w sekcji Muzyka – moja miłość film o brazylijskiej piosenkarce i kompozytorce „Miúcha. Głos bossa novy” (21:15, Małe Kino).

Dwa ciekawe pokazy czekają na widzów w kinie pod chmurką. Przede wszystkim „Aftersun” w reżyserii Charlotte Wells (Kino na Zamku, 21:00). W Kinie Perła na Małym Rynku seans „Włoskich wakacji” napisany i wyreżyserowany przez Jamesa D’Arcy (21:00).

W ciągu dnia warto zrobić spacer i odwiedzić galerię i muzea w Kazimierzu Dolnym. Polecamy też koncerty na Rynku – Muzycznych Tułaczy (17:00) i Sumy Pragnień (18:30). Wieczorem zapraszamy do Klubu Festiwalowego, który w tym roku ma swoją siedzibę w restauracji artROOM przy ulicy Sadowej 19.

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:
— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;
— Kino We Love Cinema — ul. Kwaskowa Góra 1;
— Sala Złota — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];
— Kino na Zamku
— Kino Perła — Mały Rynek [projekcje niebiletowane].

Program 17. BNP Paribas Dwa Brzegi — POBIERZ

BNP Paribas Dwa Brzegi — 17. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.