pl
PL | EN
Grafika promocyjna BNP Paribas Dwa Brzegi
Projekt © Poster & sons
19/06/2023

17. BNP Paribas Dwa Brzegi. Najlepsze kino w środku lata

17. Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu odbędzie się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia. Prezentujemy oficjalny plakat i zapowiadamy powrót dużego namiotu kinowego z seansami filmowymi.

Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi jest wielkim świętem dobrego kina umiejscowionym w malowniczej, nadwiślańskiej scenerii Kazimierza Dolnego i Janowca. W miejscach, gdzie na co dzień nie ma kina BNP Paribas Dwa Brzegi tworzy przestrzenie do wyświetlania filmów w komfortowych warunkach. Miasteczko festiwalowe, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie mieścić się na terenie Gminnego Zespołu Szkół przy ulicy Szkolnej 1 w Kazimierzu Dolnym. Tam znajdzie się małe kino (250 miejsc), sale spotkań i konferencji, Biuro Festiwalu — ale tym razem, dzięki wsparciu sponsora tytularnego banku BNP Paribas, obok szkoły powstanie namiot, czyli duże kino, w którym zmieści się prawie 800 osób. Zaprosimy również do jednego z najpiękniejszych kin plenerowych, w scenerii ruin Zamku w Kazimierzu Dolnym.

W tym roku, w głównej sekcji programowej Świat pod namiotem, zaprezentowane zostaną najnowsze, najlepsze filmy fabularne i dokumentalne nagrodzone na międzynarodowych festiwalach w Cannes, Berlinie, Wenecji czy Sundance w Park City. „Od kilku miesięcy pracujemy intensywnie nad przygotowaniem jak najlepszego programu z udziałem ciekawych gości i gościń z Polski i ze świata. Współczesne kino, opowiadając o tym, co dzieje się dziś, zadaje pytania o przyszłość, bo przyszłość to dziś” — przyznaje Grażyna Torbicka, dyrektorka artystyczna BNP Paribas Dwa Brzegi. Wkrótce więcej szczegółów o retrospektywach, sekcjach i pokazach specjalnych.

***

Autorami tegorocznej identyfikacji wizualnej Festiwalu są Kaja i Piotr Depta-Kleśta, projektanci graficzni Poster & sons.

BNP Paribas Dwa Brzegi — 17. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.