pl
PL | EN
Kadr z filmu Projekt Floryda, The Florida Project
© Projekt Floryda, The Florida Project, reż. Sean Baker
30/07/2023

Niedziela na BNP Paribas Dwa Brzegi

Zaczynamy drugi dzień 17. BNP Paribas Dwa Brzegi. Dziś w programie spotkanie z twórcami filmów „Norwegian Dream” i „Tata”, Lekcja kina z kostiumografką Kasią Walicką-Maimone oraz panel o serialach z udziałem m.in. Piotra Trojana, Katarzyny Wajdy i Krystiana Pesty.

Po wczorajszym uroczystym otwarciu zapraszamy na niedzielę pełną filmowych wrażeń i inspirujących spotkań. Zaczynamy od spotkania z Hubertem Miłkowskim i Bartoszem Glińskim, twórcami filmu „Norwegian Dream” (11:00 Sala Złota), następnie zapraszamy na panel TVN Warner Bros. Discovery i Playera: „Serial — gatunek wielowymiarowy” z udziałem gości: Piotra Trojana, Marty Ścisłowicz, Katarzyny Wajdy, Tomasza Drabka i Krystiana Pesty (12:30, Sala Złota). O 14:45 w Sali Złotej spotkanie z Anną Maliszewską, reżyserką filmu „Tata”, a o 17:30 Lekcja kina z kostiumografką Kasią Walicką-Maimone, która współpracowała m.in. z Wesem Andersonem i Stevenem Spielbergiem. Kończymy spotkaniem z reżyserem filmu „Czas na pogodę”, Jackiem Raginisem-Królikiewiczem (18:40, Sala Złota).

Na dobry filmowy początek dnia polecamy „Powiększenie” z sekcji 100 lat Warner Bros.! (09:30, Kino We Love Cinema), „Film balkonowy”, który otwiera retrospektywę reżyserską Pawła Łozińskiego (16:45, Kino We Love Cinema) i „Glorię” (21:00, Kino We Love Cinema) otwierającą retrospektywę reżyserką Johna Cassavetesa. Nie możecie też przegapić polskiej premiery filmu „Podwójne życie” (14:30, Kino We Love Cinema). W Małym Kinie m.in. „Sanatorium pod Klepsydrą” Wojciecha Jerzego Hasa (10:00), „Czas na pogodę” (17:00) i „Tańcząc Pinę” (21:00).

Z kolei wieczorem na zamku aktor Borys Szyc i aktorka Sonia Szyc pokażą film „Miało cię nie być” (21:00, Kino na Zamku), a w Kinie Perła na Małym Rynku projekcja filmu „Projekt Floryda” Seana Bakera (21:00).

Dziś warto też odwiedzić 2. Mały Festiwal Sztuki na Lubelskiej (12:00-20:00), czyli wernisaże w kilkunastu galeriach Kazimierza Dolnego, a o godz. 17:00 na Rynku koncert Hani i Kuby Derejów. Wieczorem zapraszamy do Klubu Festiwalowego, który w tym roku ma swoją siedzibę w restauracji artROOM przy ulicy Sadowej 19.

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:
— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;
— Kino We Love Cinema — ul. Kwaskowa Góra 1;
— Sala Złota — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];
— Kino na Zamku
— Kino Perła — Mały Rynek [projekcje niebiletowane].

Program 17. BNP Paribas Dwa Brzegi — POBIERZ

BNP Paribas Dwa Brzegi — 17. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.