pl
PL | EN
Kadr z filmu Dziewczyńskie historie, Girls' Stories
20 © Dziewczyńskie historie, Girls’ Stories, reż. Agnieszka Borzym
29/07/2023

Startuje 17. BNP Paribas Dwa Brzegi — co można zobaczyć pierwszego dnia Festiwalu?

Przed nami osiem dni z najlepszym kinem z całego świata i sztuką na najwyższym poziomie. Od 29 lipca do 6 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą trwa 17. BNP Paribas Dwa Brzegi.

Na początek pierwszego dnia proponujemy „Hourię” (10:00, Kino We Love Cinema), czyli film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour. To pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca. Następnie pokaz „Dziewczyńskich historii” (12:15, Kino We Love Cinema), a po nim spotkanie z reżyserką Agnieszką Borzym (13:30, Sala Złota). Dziś rusza Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych (pierwszy blok o 14:15, Małe Kino). Po seansie spotkanie z twórcami.

Po konferencji prasowej (14:30, Sala Złota) — oficjalnie otwarcie: gala 17. BNP Paribas Dwa Brzegi połączona z projekcją nagrodzonych na Festiwalu w Cannes „Opadających liście” Akiego Kaurismäkiego (18:00, Kino We Love Cinema). Natomiast w ramach otwarcia Kina na Zamku o 21:00 na Zamku w Kazimierzu Dolnym zaprezentujemy komedię z Tonim Servillo w roli głównej — „Pierwszy dzień mojego życia” w reżyserii Paolo Genovese.

W programie jeszcze inne projekcje — „Pieśni wielorybów” (16:00, Kino We Love Cinema) i pokazywany w Cannes „Porwany” w reżyserii Marco Bellocchio (20:45, Kino We Love Cinema). Wieczorem w Małym Kinie (21:00) seans filmu „Norwegian Dream” polsko-norweskiego reżysera Leiva Igora Devolda ze specjalnym wstępem obecnych w Kazimierzu Dolnym aktora Huberta Miłkowskiego i producenta Bartłomieja Glińskiego. W niedzielę możliwość spotkania z twórcami w Sali Złotej o 11:00.

BNP Paribas Dwa Brzegi to nie tylko święto filmu, lecz także okazja, by obcować ze sztuką. Program festiwalowych wystaw otwieramy już dziś o 12:00 w Galerii Ogródek Sztuki wystawą „Mika i Lulek Popopośki” Marii i Jerzego Krzysztoporskich. Wieczorem zapraszamy do Klubu Festiwalowego, który w tym roku ma swoją siedzibę w restauracji artROOM przy ulicy Sadowej 19.

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:
— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;
— Kino We Love Cinema — ul. Kwaskowa Góra 1;
— Sala Złota — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];
— Kino na Zamku
— Kino Perła — Mały Rynek [projekcje niebiletowane].

Program 17. BNP Paribas Dwa Brzegi — POBIERZ

BNP Paribas Dwa Brzegi — 17. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.