pl
PL | EN
Kadr z filmu Monster
© Monster, Kaibutsu, reż. Hirokazu Koreeda
05/08/2023

Sobota na BNP Paribas Dwa Brzegi

Dziś gala zamknięcia 17. BNP Paribas Dwa Brzegi, pokaz bardzo dobrze przyjętego w Cannes „Monstera” Hirokazu Koreedy oraz wręczenie nagród w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Poza tym spotkania z twórcami filmu „Polarniczki” i wokalistką Joanną Jakubas. Na Zamku w Janowcu usłyszymy Trio 4 Chet oraz Dorotę Miśkiewicz i Henryka Miśkiewicza.

Sobotni poranek rozpoczynamy od „Bonnie i Clyde” (10:00, Kino We Love Cinema). Po nim „Apolonia, Apolonia” (12:30, Kino We Love Cinema). Polecamy też „Naturę miłości” (15:00, Kino We Love Cinema) i „Moją zbrodnię” (21:15, Kino We Love Cinema). W Małym Kinie wyświetlimy „Polarniczki” (10:00), a po nich rozmowa z twórcami filmu (11:00, Sala Złota). Następnie pokażemy filmy: „Pieśni wielorybów” (12:00), „Świat po pracy” (15:30) i „La Singla” (17:30). Wieczorem pokaz najlepszych filmów z Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych (19:45).

Filmem zamknięcia 17. BNP Paribas Dwa Brzegi (gala i film o 17:45, Kino We Love Cinema) jest bardzo dobrze przyjęty w Cannes „Monster” Hirokazu Koreedy (Yujiego Sakamoto otrzymał nagrodę za scenariusz tej opowieści). Na wieczór przygotowaliśmy „Bezmiar” z Penélope Cruz w roli głównej (21:00, Kino na Zamku). W Kinie Perła na Małym Rynku pokaz filmu „Szampana!” (21:00).

Dziś Grażyna Torbicka zaprasza też na rozmowę z Joanną Jakubas, wokalistką, aktorką i autorką tekstów. Podczas spotkania pokazane zostaną między innymi teledyski promujące nową płytę „Authentic Self”. Spotkanie odbędzie się w Małym Kinie o 14:00.

Ostatni festiwalowy dzień warto spędzić ze Stanisławem Szukalskim. W programie m.in. wernisaż wystawy „Zainspirowani Szukalskim” o 13:30 oraz spotkanie „Dlaczego świat zapomniał o Stanisławie Szukalskim?” o 14:00. Oba wydarzenia będą miały miejsce w KOKPIT na ul. Lubelskiej 3.

Interesująco zapowiadają się dzisiejsze koncerty. W Klubie Festiwalowym artROOM o 18:00 wystąpi Blascello z albumem „Multiverse”. Na kazimierskim Rynku o 18:30 zagra Miss God. Natomiast na Zamku w Janowcu o 19:00 zobaczymy Trio 4 Chet, a o 20:30 wystąpią Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz.

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:
— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;
— Kino We Love Cinema — ul. Kwaskowa Góra 1;
— Sala Złota — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];
— Kino na Zamku
— Kino Perła — Mały Rynek [projekcje niebiletowane].

Program 17. BNP Paribas Dwa Brzegi — POBIERZ

BNP Paribas Dwa Brzegi — 17. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.