pl
PL | EN
Fotografia. Dwóch mężczyzn pakuje do samochodu dostawczego duży obraz z wizerunkiem Chrystusa
Foto © Maciej Holy
21/07/2023

Weź udział w warsztatach fotograficznych 17. Festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi

BNP Paribas Dwa Brzegi to święto filmu, ale także okazja, by w malowniczej scenerii Kazimierza Dolnego rozwijać swoje pasje. Zapraszamy do udziału w warsztatach fotograficznych.

W tym roku pasjonaci fotografii maja do wyboru dwa cykle w terminach: 29-30 lipca oraz 5-6 sierpnia. Koszt udziału w jednym cyklu to 300 zł. Zapisy: 81 881 00 40, kokpit@kokpit.com.pl.

Warsztaty fotografii — Jak pracować nad projektem fotograficznym?
termin: 29–30.07, 10:00–20:00

Uczestnicy dowiedzą się, na czym skupić uwagę, pracując nad projektem fotograficznym, co zmienić, z czego zrezygnować, a co dodać. Nauczą się, jak robić selekcję zdjęć oraz w jaki sposób fotoedycja wpływa na odbiór projektu przez widza. Warsztaty składają się z części teoretycznej i praktycznej. Następnie przyjdzie czas na omówienie prac wykonanych podczas warsztatów, między innymi analizę autorskiej interpretacji zadanego tematu. W warsztatach mogą wziąć udział bardziej zaawansowani amatorzy i profesjonaliści. Zajęcia poprowadzi Iwona El Tanbouli-Jabłońska — dyrektorka artystyczna National Geographic Polska, absolwentka ASP w Poznaniu, podwójna laureatka Grand Press Photo. Podróżuje z aparatem po świecie, podejmując trudne społecznie tematy. Więcej informacji o warsztatach TUTAJ.

Warsztaty fotografii ulicznej
05–06.08, 10:00–17:30

W programie warsztatów takie zagadnienia, jak: zawiłe meandry oddziaływania fotografii ulicznej, jak odnaleźć się z aparatem w miejscach publicznych, co na naszych fotografiach widzimy sami, a co mogą zobaczyć inni, jak poradzić sobie z własną nadprodukcją zdjęć, jak fotografować ludzi oraz jak ożywić abstrakcję. Istotnym elementem warsztatów będzie oczywiście praktyka, czyli polowanie na najlepsze kadry na ulicach miasteczka. Zajęcia poprowadzi Maciej Holy — zwycięzca konkursów StreetFoto San Francisco, Brussels Street Photography, finalista Leica Street Photo oraz Moment Street Photo Awards, a także zdobywca 3 miejsca w I Warszawskim Maratonie Fotograficznym. Wielbiciel podróży dalekich i bliskich, którego interesują ulotne i skłaniające do refleksji kadry wypatrzone w zwyczajnych, codziennych sytuacjach. Więcej informacji o warsztatach TUTAJ.

BNP Paribas Dwa Brzegi — 17. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.