pl
PL | EN
Osoby zwiedzają wystawę malarstwa
© MNKD, Łukaszowcy. Kazimierz Dolny – USA – Kazimierz Dolny
24/07/2023

Zapraszamy na koncerty, spotkania, wystawy i warsztaty — 17. BNP Paribas Dwa Brzegi

17. BNP Paribas Dwa Brzegi to także szereg wydarzeń innych dziedzin sztuki: wystawy, koncerty, spotkania z artystami, warsztaty, wycieczki z przewodnikiem, czy oprowadzania kuratorskie. Łącznie w programie wydarzeń pozafilmowych widzowie znajdą blisko 100 wydarzeń.

Program festiwalowych wystaw otwieramy już 29 lipca o 12:00 w Galerii Ogródek Sztuki wystawą „Mika i Lulek Popopośki” Marii i Jerzego Krzysztoporskich. Absolutnym hitem jest odbywająca się po raz drugi Mały Festiwal Sztuki na Lubelskiej (30 lipca), czyli inicjatywa kilkunastu galerii zlokalizowanych właśnie przy ulicy Lubelskiej w Kazimierzu Dolnym. Prezentują one malarstwo, rzeźbę, ceramikę, grafikę — sztukę, która zdobywa serca odbiorców na całym świecie.

Już po raz czternasty w kanale rzeki Grodarz swoje prace zaprezentują artyści związani z Kazimierską Konfraternią Sztuki — na wystawę Kanał Sztuki zapraszamy 4 sierpnia. Oprócz tego ciekawe wystawy odbędą się w innych galeriach miasteczka oraz w oddziałach Muzeum Nadwiślańskiego i Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. Są wśród nich: „Szarość i Absurd u schyłku PRL-u” (Andrzej Kiełbowicz, fotografia), „Plakat z czasów wojny” (Zukentiy Gorobyov), „Horyzont zewnętrzny – horyzont wewnętrzny” (Antoni Starowieyski), „Łukaszowcy: Kazimierz Dolny – USA – Kazimierz Dolny”, a także cykl wystaw „Zainspirowani Szukalskim” oraz „Bruno Schulz i jego arka wyobraźni”. Ostatnia z wystaw właśnie dobiega końca, ale będzie ją można jeszcze zobaczyć podczas Festiwalu 29 lipca.

Poszukujący twórczych inspiracji i nie tylko będą mogli posłuchać wyjątkowych artystów. Pisarka i reportażystka Agata Tuszyńska opowie o nowej książce „Czarna torebka” (3 sierpnia), malarz i twórca plakatów oraz jeden z przedstawicieli polskiej szkoły plakatu Rafał Olbiński o książce „Nowy Jork. W poszukiwaniu niestraconego czasu” (2 sierpnia). Oba wydarzenia odbędą się w Dzwonnicy Kultury.

Lokalni przewodnicy zaproszą na wycieczki — 30 lipca odbędzie się spacer z Danutą Borzecką „Kazimierz poniekąd filmowy”, a 2 sierpnia rejs po Wiśle z dr Andrzejem Pawłowskim „Wiślano-krajobrazowy szlak filmowy”. Znajdzie się też coś dla podniebienia. Winnica Kazimierskie Wzgórza zaprasza na cykl codziennych degustacji, Atelier Konesera. Sztuka polskiego wina — spotkania degustacyjne z winiarzami.

To oczywiście nie wszystko. W programie koncertów m.in. kolejna odsłona w ramach Jazznowiec Festiwal. 5 sierpnia na Zamku w Janowcu wystąpią Trio 4 Chet oraz Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz. A w dniach od 30 lipca do 5 sierpnia na kazimierskim Rynku dzięki inicjatywie Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki, na scenie plenerowej będzie można bezpłatnie posłuchać takich artystów, jak: Hania i Kuba Derej, Ptaszkowie Śpiewali, Sviatyj, Moriah Woods czy Miss God.

Zapraszamy także do Klubu Festiwalowego, który w tym roku ma swoją siedzibę w restauracji artROOM przy ulicy Sadowej 19.

Szczegółowe opisy wszystkich wydarzeń są dostępne w zakładce SEKCJE FESTIWALU.
Program wystaw, koncertów i spotkań dzień po dniu: WYSTAWY, KONCERTY, SPOTKANIA.
Program do pobrania: POBIERZ.

BNP Paribas Dwa Brzegi — 17. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów.

Wstęp tylko po odebraniu zaproszeń:

Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1).

Odbiór będzie możliwy na 2 dni przed wydarzeniem.

(do wyczerpania miejsc)

w godzinach:
09:00-14:00 i 16:00-20:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Liczba miejsc ograniczona.